Fundacja Wieświejak

Wieświejak

29 listopada br. w Świetlicy Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej w Mosznie będziemy świętować Andrzejki i Katarzynki.

Andrzejki to święto kojarzone głównie z laniem wosku i wyciąganiem wróżb z ciasteczek. Kiedyś zakładano, że to święto dla niezamężnych kobiet, które chciały poznać ich uczuciową przyszłość. Z kolei kilka dni wcześniej (w nocy z 24 na 25 listopada w wigilię imienin Katarzyny) obchodzono Katarzynki. Wówczas wróżbom oddawali się kawalerowie.

My na nasze spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się pobawić, poznać lokalne tradycje, spędzić miło czas. 

Partnerem warsztatu jest Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej w Brwinowie

Warsztaty odbywają się w ramach programu Działaj Lokalnie Środki na ten cel pochodzą z programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ze środków pozyskanych przez Stowarzyszenie Europa i My z 1% podatku, od samorządów i lokalnych darczyńców. W 2021 konkurs dofinansowany przez Gminę Brwinów oraz Gminę Grodzisk Mazowiecki. Patronat nad programem objął Burmistrz Grodziska Mazowieckiego – Grzegorz Benedykciński.

[Grafika przedstawia tańczące pary w strojach ludowych wraz z napisami: Andrzejki, Katarzynki, 29 listopada 2021, godz.18:30, Świetlica ŚOPS w Mosznie oraz loga projektu.]


Termin:

29 LISTOPADA, 

 

Miejsce:

ŚWIETLICA ŚOPS W MOSZNIE

📌 Zapisy od 18 listopada br. od godz. 18:00
📌 SMS na nr 500 608 731 lub mail na adres: biuro@wieswiejak.pl (w treści imię i nazwisko).
📌 Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Skip to content