Fundacja Wieświejak

Wieświejak

NOC KUPAŁY – WARSZTATY

NOC KUPAŁY – WARSZTATY

W ramach projektu LETNIE PRZESILENIE dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa
Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2022 zapraszamy do udziału w cyklu warsztatów wokalno-teatralnych, w czasie których uczestnicy wspólnie z artystami: Aleksandrą Kopp, Jadwigą Małecką, Sylwią Głowalą-Leptacz, Leszkiem Zduniem przygotują widowisko słowno-muzyczne związane z Nocą Kupały.

DATY I MIEJSCA WARSZTATÓW:
– 13, 20, 27 MAJA, 3, 10 CZERWCA, GODZ. 18:15 – 19:45, ŚWIETLICA W KANIACH – WARSZTATY SKIEROWANE DO DZIECI I MŁODZIEŻY
13, 20, 27 MAJA, 3, 10 CZERWCA, GODZ. 19:00 – 20:30, ŚWIETLICA W DOMANIEWIE – WARSZTATY SKIEROWANE DO OSÓB W RÓŻNYM WIEKU

WIDOWISKO:
24 CZERWCA W KOSZAJCU, OK. GODZ. 16:00 PRÓBA GENERALNA, GODZ. 19:00 WIELKI FINAŁ
W przypadku pytań prosimy o kontakt: biuro@wieswiejak.pl

ZAPISY OD 20 KWIETNIA 2022, GODZ. 9:00.

LINK DO FORMULARZA: https://forms.gle/yvdu1tNemeBaRVY27

O PROWADZĄCYCH WARSZTATY:

Aleksandra Kopp – ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Stalowej Woli (1989 – 2001). Naukę kontynuowała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (2001 – 2006). Ukończyła Wydział Edukacji Muzycznej o specjalności: prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych w klasie prof. Andrzeja Banasiewicza.  W latach 2015 – 2017 na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy ukończyła podyplomowe studia chórmistrzostwa i emisji głosu. Aleksandra Kopp ma bogate doświadczenie zawodowe. Od 2007 roku pełniła obowiązki chórmistrza oraz korepetytora  w Chórze Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, a w latach 2012 – 2017 była kierownikiem tego legendarnego Zespołu. Współpracowała przy filmie Pawła Pawlikowskiego „Zimna Wojna”, który otrzymał Złotą Palmę na festiwalu w Cannes, Europejską nagrodę Filmową za reżyserię oraz był nominowany w trzech kategoriach do Oskarów. Jej zadaniem było przygotowanie wokalne i dyrygenckie aktorów Joanny Kulig oraz Tomasza Kota. Pełniła również funkcję kierownika chóru oraz artysty w Mazowieckiem Teatrze Muzycznym „Operetka”. Prowadziła zajęcia emisji głosu z chórem Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2006 – 2008 dyrygowała Chórem Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego. Była także asystentką dyrygenta Chóru Camerata Varsovia, członkiem Chóru Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Polskiego Chóru Jeunesse Musicale. Aktualnie odpowiedzialna za produkcję wydarzeń artystycznych Sinfonia Varsovia.

Jadwiga Małecka – ukończyła Akademię Muzyczną im F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Henryka Wojnarowskiego. Kończąc studia zdobyła I wyróżnienie na IX Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu w 2002 r. W latach 2002-2012 współpracowała z Warszawskim Chórem Chłopięco-Męskim jako drugi dyrygent, a od 2006 zastępca dyrektora artystycznego. W latach 2004-2009 prowadziła założony przez siebie zespół Bluemen, który zdobywał nagrody na konkursach, a wykonywana przez ten zespół piosenka jej kompozycji gościła na liście przebojów radia Warszawa Praga.  W kooperacji z Muzeum Powstania Warszawskiego nagrała płytę „Mój Śpiewnik Powstańczy” z zespołem Blue Ensemble. Brała udział w koncertach i przedstawieniach operowych Warszawskiej Opery Kameralnej; występowała także z Warszawskim Teatrem Muzycznym.

Sylwia Głowala-Leptacz – przez wiele lat związana z PZPiT “Mazowsze”. Instruktorka tańca, choreografka, m.in w ramach projektu “Roztańczeni z Mazowszem”, działalności programowej Młodzieżowego Domu Kultury w Pruszkowie. Aktualnie związana z Zespołem Tańca Ludowego “WARSZAWA” Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Leszek Zduń – aktor telewizyjny, filmowy, teatralny, głosowy i dubbingowy, reżyser dubbingu, lektor, pisarz. W 1995 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W latach 1993-1997 występował na deskach Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Współpracował także z Teatrem Polonia. Wystąpił w dziewięciu spektaklach Teatru Telewizji. Najbardziej znany jest z seriali “Rodzina Zastępcza”. Ma na koncie kilka ról w filmach, m.in “Wojna żeńsko-męska”, “Noc Świętego Mikołaja”, ale dubbing to profesja, w której najbardziej się udziela. Użyczył głosu wielu postaciom np. Pippinowi, Jamesowi Potterowi, księciu Zuko, czy Mako. Aktor pisze także bajki dla dzieci – “Bajki w trasie i na czasie”, “Wyjątkowe Święta Kiko, Niko i Sokratesa”, “Kiko, Niko i Sokrates na wakacjach”, “Płyta do zjedzenia” (słuchowisko), “Mikołajowa przygoda w teatrze” (sztuka).

Skip to content